PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Cavcic Ramiz Congo

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin

Broj postova : 355
Registration date : 2008-05-28

KomentarNaslov komentara: Cavcic Ramiz Congo   Fri Jul 25, 2008 3:13 pm

Prilog poslao prof.Sulejman Lilic

Cavcic Ramiz Congo

Congo zivi sam u kuci koju mu je napravila humanitarna organizacija. Ima penziju. O sebi malo prica. Raspituje se za svakog. Voli razgovarati o minulim vremenima. Ima nevjerovatno pamcenje. Sjeca se mnogih detelja.
Video zapis – ramizcavciccongo

U nastavku pogledajte nekoliko slika :

Obradovao se Ramiz kad sam dosao u njegovu kucu. Rekao mi je da mu ne govorim ko sam. Malo je razmislio, a onda je rekao moje ime. To me ohrabrilo, pa sam mogao slobodno razgovarati

Bilo je lijepo vrijme pa smo izasli iz kuce. Sjeo je na drva koja su mu komsije pripremile za zimu i onda je zapoceo pravi, iskreni, prijateljski razgovor.

Pricao mi je o svojoj mladosti. Sa ushicenjem je govorio o mnogim dogadjajima o mnogim osobama. Ponekad bi zastao. Umori se pricajuci, a onda bi nastavio smireno i pricao je polahko.

O svom sadasnjem zivotu Congo ne voli da prica. Prica o svojim prijateljima. Dobija se dojam da je zivot njegovih prijatelja i njegov zivot. Kada prica o nekom svom prijatelju, pun je radosti ako ako prica lijepe stvari, a rastuzi se ako prica o tegobama i nevoljama svojih prijatelja.

Kada se blizio rastanak, poceo mi je pricati o ljudima koji mu pomazu. Nabrajao je svakog poimenicno. U detalje mi je pricao sta mu je ko pomogao, kako je to dozivljvao. Kada prica o tim osobama, prica kao da sa njima zivi, kao da su mu to clanovi porodice.

Kada sam se rastajao sa Cangom, pozelio sam da sto prije dojem ponovo, da uzivam u razgovoru sa njim.

Sulejmane ja mislim da ce ovaj prilog mnogo obradovati Ramizove prijatelje i sve posjetioce ove stranice ,i opet ti veliko hvala na svim ovim prilozima sa Purtici-portal.

Selejman je pripremio jos mnogo materijala za Purtici -portal pa ostanite uz nas i u narednim danima.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://purtici.myrealboard.com/portal.htm

Cavcic Ramiz Congo
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1