PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Hodžić Ibrišim i Cura

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
sulejman

Broj postova : 81
Registration date : 2008-07-27

KomentarNaslov komentara: Hodžić Ibrišim i Cura   Sat Aug 09, 2008 3:09 pm

Ibrišim i Cura
Ibrišim je sa porodicom prije rata živio u Gođenjima. Vratio se u Vrelo poslije rata. Imao je dosta problema, jer se nije vratio na mjesto prijeratnog prebivišta. Želja za povratkom bila je jaka. Ništa ih nije moglo spriječiti. Vratili su se živjeli u koljebi dugo vremena, ali su ipak uspjeli. Imaju vrlo lijepo uređeno imanje.

Malo je povratnika u Vrelo. Selo je zaraslo, pa je imanje Ibrišima i Cure pravi raj.

Sa mnom je u Vrelo pošao i Nusret Čavčić Hadžija. Kod Ibrišima i Cure je bio njihov sin Ibro sa suprugom Nurom , koji trenutno žive u Finskoj.

Obradovali su se Ibrišim i Cura kada smo došli. Posebno se obradovala Cura, jer je ona Lilka (kćer Bege Lilića). Iako se nismo dugo vidjeli, odmah me prepoznala, tako da od samog početka nije bilo problema. Razgovaralo se otvoreno, prijateljski, srdačno.

Cura je bila izuzetno radosna. Pokazala mi je imanje. Bio sam oduševljen sa ljetinom.

Ibrišim je manje bio pričljiv, ali mi je sa ponosom pokazao kako je uredio imanje. Moram napomenuti da nisam vidio ovako uređenu njivu, voćnjak, okućnicu.

Pored velike radosti zbog povrataka, ima Ibrišim i dosta zamjerki na vlast, na odnos prema povratnicim. Ni zdavlje mu nije baš najbolje, ali se drži. I kako reče: Ne da se.

Ibrišimov i Curin sin Ibro, živi u Finskoj. Obilazi roditelje koliko može. Žao mu je što puno rade. Želio bi ih odvesti u Finsku, kako reče, da se odmore, da dahnu dušom. Međutim, roditelji neće ni da čuju.

Ibrišim i Cura su željeli na svaki način da pokažu koliko su sretni što su se vratili. Pričali su mi o svojim planovima kako još da bolje urede i unaprijede imanje. U povjerenju su mu rekli (da ne čuje Ibro) da neće ni u posjetu da odu u Finsku, jer se plaše da bi ih Ibro zadržao dugo, a onda bi im ovo propalo što su uradili.

Sa Curom sam najviše razgovarao. Pričala mi je o problemima koje su imali kada su se vratili, o tome kako su radili i uređivali imanje, gradili kuću i štalu. Interesuje se za svakog.
Sunce je polako zalazilo za Borovačke Stijene, morao sam ići. A bilo mi je žao. Lijepo i interesano je bilo ragovarati sa Ibrišimo i Curom. Tražili su da im obećam da ću ih opet obići. Obećao sam i neće se desiti da odem u Žepu, a da se njima ne navratim ili da im mahsuz odem.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Hodžić Ibrišim i Cura
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1