PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Čavčić Idriz

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
sulejman

Broj postova : 81
Registration date : 2008-07-27

KomentarNaslov komentara: Čavčić Idriz   Thu Aug 14, 2008 9:58 am

Idriz Čavčić

Idriz je poslije protjerivanja devedesetpete, živio u Zenici i Sarajevu. Vratio se 2000. godine. Humanitarne organizacije su mu napravile kuću. 2007. godine mu je umrala supruga Rabija. Sada živi sam. Ima penziju. Ne drži ništa od stoke.

U nastavku pogledajte video zapis i fotografije

Idrizova kuća je lijepa i uredna. Noćio sam kod njega. Dobro se snalazi po kući. Ispekao je lijepu kafu. Nađe i jelo. Ipak se žali na kućne poslove, ne može na to da se navikne.

Potpuno se posvetio održavanju kuće i dvorišta. Oko kuće mu je lijepo uređeno. Ima dosta cvijeća.

Kod Idriza je bio u unuk, koji živi u Sarajevu i tamo ide u školu. Ponosan je na njega. Cijele raspuste provodi kod njega.

Ima lijepo obrađen i uređen vrt. Kaže da mu je to dosta. Ostalu zemlju je dao komšijama da obrađuju. Sva zemlja se obrađuje, osim one u Planini.

Ima dosta slobodnog vremena. Teško se privikava na samački život. Najviše se druži sa Hadžijom Nusretom.
Dosta vremena u Čavčićima sam proveo sa Idrizom. Obilazio je sa mnom komšije. Lijepo je to druženje i dragi razgovori. Ipak se osjeća da ga samoća nagriza. Shvata Idriz da se ne može protiv sudbine, ali to teško prihvata.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Čavčić Idriz
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1