PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Zimić Edhem

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
sulejman

Broj postova : 81
Registration date : 2008-07-27

KomentarNaslov komentara: Zimić Edhem   Fri Aug 22, 2008 1:46 am

Lijepo druženje i dragi razgovori

Edhem, sa suprugom Murijom, živi na Paležu u Purtićima. Ima lijepu kuću, vodu, struju. Kuća je pored asfalta sa velikim dvorištem. Blizu je Strmica, Lađenik, Bukovik, Bičastrana. Sve interesantna i izazovna mjesta za hodanje, za uživanje u nedirnutoj prirodi. Primijetio sam nekoliko pješačkih staza koje vode iz Edhemovog dvorišta u šumu. U povjerenju mi je rekao da ne bi mogao bez hodanja po šumi.

U nastavku pogledajte video zapis i fotografije.

Edhem je „sakrio“ svoju kuću u šumu. Lijepo je uredio dvorište. Na sve strane ima nešto čime se može zanimati. Rekao bih lijepo se Edhem zabalja. Tako bar ostavlja utisak kada priča o sebi i svojojim poslovima.

Edhem je penzioner. Sa zadovoljstvom kaže da njemu i njegovoj Muriji može biti, pa ponekad i pretekne. Sa punim ustima govori o Strmici. Kroz šalu mi objašnjava da ga pogled na Strmicu uvijek ohrabri kada zatreba, jer je uvijek tu: velika, pouzdana, nepromjenjiva, ponosna...

Edhemova supruga Murija prihvata veseli razgovor. I ona ima svoja draga mjesta koja rado gleda. Pokazuje mi kako lijepo izgledaju Gođenji, Stoborani, Borovac, pa onda prema Drini i Bokšanici... Malo se, kao zastiđela, ovakvog razgovora, otišla je pod isprikom da mora nešto uraditi.

Hamed, Edhemov i Murijin sin, mi je onako diskretno dobacio da se ne osjeća baš najbolje. Nije voljan za razgovor. Odmah sam razumio Hameda, jer ga poznajem kao osobu koja voli razgovarati i družiti se.
Malo sam se zadržao kod ove tako drage porodice. Poznajem ih sve, pa nije bilo problema uspostaviti kontakt i razgovor, koji je, bar tako mi se čini, nekad prekinut. Baš tako sam se i osjećao dok sam od njih odlazio. Doći ću ja da nastavim druženje i razgovor, koji ohrabruje, koji vraća povjerenje u ljude, koji je istinski, prijateljski, koji mi je, itekako, potreban.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Zimić Edhem
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1