PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Groblje u Čavčićima

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
sulejman

Broj postova : 81
Registration date : 2008-07-27

KomentarNaslov komentara: Groblje u Čavčićima   Wed Aug 27, 2008 8:11 pm

Vječna prebivališta

Veliko je i lijepo uređeno groblje u Čavčićima. Groblje održavaju povrtanici, ali im pomažu i Čavčićani, koji žive u Sarajevu i drugim mjestima u Bosni Hercegovini kao i oni koji su u inostranstvu.

U nastavku pogledajte video zapis i fotografije

Povratnici u naša popaljena sela, pored poslova na svojim imanjima, dosta pažnje posvećuju i uređenju grobalja.

Svoje groblje održavaju i povrtnici u Čavčiće. Ogradili su groblje popravili porušenu gasulhanu.

Veliko je groblje u Čavčićima, a povratnici su, uglavnom, starije osobe nesposobne za teže poslove. Ipak se smogne snage da se groblje ogradi i uredi.

Priznaju Čavčićani povratnici da im dragocjenu pomoć pružaju Čavčićani koji žive van Čavčića. I jedni i drugi čuvaju obraz i čast svoga sela, ne dozvoljavaju da se zastide kada dolaze komšije na dženaze.

Osim groblja Čavčićani održavaju i put do groblja.

Na grobljima su nišani mnogih nama tako dragih osoba. Kod mnogih nišana se stane prouči fatiha. U mislima se prisjetimo drage osobe koja tu vječno počiva. To su trenuci kada se potpuno predajemo svom rodnom kraju i osjećamo njegove čari do dna duše.

Na teferičima u našem kraju je sve manje osoba koje poznajem. Na grobljima je sve više nišana i vječnih prebivališta osoba koje poznajem. Radi toga mi je sve draže odlaziti na groblja. Kada su uređena groblja i nišani, to mi daje nekakvo posebano raspoloženje, vraća mi volju i dobijam tako potreban mir u duši.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Groblje u Čavčićima
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1