PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Naša sela

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
sulejman

Broj postova : 81
Registration date : 2008-07-27

KomentarNaslov komentara: Naša sela   Fri Oct 17, 2008 1:36 am

BOROVAC

Na Borovcu je je prije posljednjeg rata bilo 18 kuća. Sada ih ima 5. Preko zime niko ne živi na Borovcu. Preko ljeta borave cijelo vrijeme Adem Brgulja, Edhem Brgulja i Adem Bičić.

Iako je malo ljudi, dosta je uradjeno na Borovcu.

U nastavku pogledajte slike.

Na pisanje oovog priloga me je ponukao Haso. Vidim da je dosta aktivan na ovoj, ali i na drugim web-stranicama iz našeg kraja. Žao mi je što su slike starije, od proljeća. Nadam se da Haso neće zamjeriti

[img][/img]

Kada sam pošao na Borovac, zamolio sam Hasana Džebu da ide sa mnom. Podavno sam otišao iz našeg kraja, pa sam se plašio da ne bude neprilika, jer ne vole ljudi razgovarati i slikati se ako nekog ne poznaju.

Ovo je put uz Stinjevac.

[img][/img]

Evo me, Haso, na Stinjevcu.

[img][/img]

Put kroz Trnje sa Stinjevca na Borovac.

[img][/img]

Sve je, na svoj način, lijepo u našem kraju, pa i mahovina.Podsjetila me je one dane mog djetinjstva, kada sam brao mahovinu i prodavao. Tada se otkupljivala. Nije tada bila ovako velika i lijepa.

[img][/img]

Lokva na Borovcu je svima poznata, pa sam napravio više snimaka. Opet podsjećanje na djetinjstvo, kada smo mace iz ove lokve i sa Utješenca koristili za zaustavljanje krvi kada se ozlijedimo. Ozljeda je bilo često i to smo uspješno sami liječili i tako sakrivali od starijih.

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

Adema Brgulju poznajem, pa nije bilo problema da napravim više slika. Toliko da se vidi čime se to bave ovi naši povratnici.

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img][img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

Edhem Brgulja ne voli mnogo da priča. Našao sam ga kako uređuje borovačko groblje.

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

Adem Bičić je poznati uzgajivač ovaca. I njemu sam posvetio više fotografija. Adema dobro poznajem pa smo mogli o svemu razgovarati.

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

Evo, još nekoliko fotografija!

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

Eto, Haso! Nadam se da ćeš biti zadovoljan.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Naša sela
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1