PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Zbog bijede se objesio ratni vojni invalid

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin

Broj postova : 355
Registration date : 2008-05-28

KomentarNaslov komentara: Zbog bijede se objesio ratni vojni invalid   Mon Nov 17, 2008 11:19 pm

Mještani kažu da ga je u smrt otjerala bijeda. O svojoj nakani obavijestio prijatelje i rodbinu...
15.11.2008. 09:31
Ratni vojni invalid Hazem Hapadžić (44) preksinoć se u 19.45 sati objesio o drvo u dvorištu svoje kuće u Donjoj Zelinji kod Gradačca. Pronašla ga je majka Rahima, koja je odmah pozvala komšije u pomoć, ali je već bilo kasno.

Hapadžić je tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu tri puta ranjavan, a sve je vrijeme bio pripadnik Amije BiH. Kao RVI, primao je invalidninu od skoro 100 KM, od čega je preživljavao od danas do sutra. Nije živio u braku, supruga ga je davno napustila, a sa njom ima 18-godišnjeg sina.

Njegov komšija Redžo Ibrahimović kaže da je Hazem bio izuzetno dobar čovjek. Nikada i ni od koga nije pozajmio marku a da mu je nije na vrijeme vratio.

- Ljetos je počeo raditi kod jednog privatnika, ali nije izdržao. Zbog visokog pritiska, često bi se onesvijestio. Ratne rane i ratni sindrom učinili su svoje - kaže komšija Ibrahimović.

Mustafa Kurjaković je sa nesretnim Hazemom preksinoć popio kafu u jednom od kafića u Zelinji Donjoj.

- "Sutra mi dođi na dženazu, ja ću se večeras objesiti", bilo je zadnje što mi je Hazem rekao na rastanku. Mislio sam da se šali. Nije prošlo ni pola sata a meni javiše da se Hazem objesio - govori Mustafa Kurjaković.

Na putu do kuće Hazem je susreo i jednu svoju rodicu. Poljubio ju je i njoj je rekao da će se objesiti. Njegove namjere niko nije ozbiljno shvatao.

Uviđaj su obavili službenici Odjeljenja kriminalističke policije PU Gradačac. Nije rađena obdukcija pa je jučer obavljena dženaza na mezarju Ramići u Zelinji Donjoj.

Autor: H. ČALIĆ
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://purtici.myrealboard.com/portal.htm

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1