PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

BAJRAMSKE RADOSTI

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
sulejman

Broj postova : 81
Registration date : 2008-07-27

KomentarNaslov komentara: BAJRAMSKE RADOSTI   Mon Dec 08, 2008 12:16 pm

U Bihaću i prigradskim naseljima se Bajram namaz klanjao u dvadesetak džamija. Tako je širom Bosne i Hercegovine. Džamije nisu dovoljne da prime sve one koji žele klanjati Bajram namaz, pa se već tradicionalno organizuje kljanje u sportskoj dvorani. Ovdje klanja najviše omladina.
Za bajramske praznične dane mladi su pripremil i iprigodne programe.

BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
musafir

Broj postova : 31
Registration date : 2008-05-31

KomentarNaslov komentara: Re: BAJRAMSKE RADOSTI   Sat Dec 13, 2008 8:45 pm

Selam Sulejmanu,Profesore sa tvojim postovima stranica je mnogo zanimljivija svaka gdje se pojavljujes,zato nas raduje kada procitamo tvoje ime,sa tobom je Bajram bijo mnogo ljepsi.
Snadi se ali malo cesce obraduj nas....
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
sulejman

KomentarNaslov komentara: BAJRAMSKE RADOSTI   Sun Dec 14, 2008 12:00 am

Selam, Musafire!

Više puta si pohvalio moje priloge. Hvala ti! To me obraduje, jer ih i pišem da bi se dopali onima koji ih čitaju. Moram odmah i reći, da priloge pišem sa namjerom da uputim neku poruku ili iznesem svoje razmišljanje. Radi toga se često osjećam i nelagodno, ako se to previše hvali. Više bih volio da o onome sto se napiše diskutujemo, razmjenjujemo mišljenje.
Pratim i tvoju stranicu. Dopada mi se, jer i ti pišeš o stvarima koje ulivaju povjerenje u ljude, širi se osjećaj sigurnosti. Volio bih obići neka mjesta oko Srebrenice, Bratunca, Vlasenice i napisati priloge. U tim krajevima sam proveo dio svog djetinjsta i mladosti. Tamo sam se školovao i radio poslije završetka fakulteta. Nadam se da cu to učiniti zajedno sa tobom.
Moram ti reći nekoliko riječi i o mom pisanju. Ja jednostavno osjećam potrebu da pišem. Pišem ono što smatram da je korisno i da mogu to dobro uraditi. Prvo sam se oprobao na pisanju udžbenika iz hemije. Naime, posljednji rat je razorio sve niti života u BiH. Jedan od problema je i obrazovanje. Ostali smo bez udžbenika. Imali smo dva rješenje: prihvatiti ili srpske ili hrvatske udžbenike (time se priklanjamo nekom). Drugo je rješenje bilo da se napišu udžbenici. Bilo je pokušaja, ali kao i mnoge druge stvari nisu uspjele. Ja sam taj problem vrlo ozbiljno shvatio već na samom početku rata. Zainatio sam se i pisao sam. Uspješno sam napisao sve potrebne udžbenike za osnovnu i srednje škole, ukupno 8 udžbenikia, koji se koriste sena teritoriji Federacije BiH. Moram priznati da sam na to ponosam i da sam dobio veliko ohrabrenje i podstrek.
Osjetio sam da bi se mogla napisati i knjiga o mom rodnom selu Gođenjima. To sam i učinio, naravno, uz veliku pomoć i podršku mojih Gođenjaca. Čini mi se da je knjiga sve zadovoljila i to mi je dalo novi podstrek.
Tako sam ti ja, dragi Ilijasu, malo i "osilio". Počeo sam pisati na gođenjskoj stranici. Kad je ugašena stranica, ja nisam mogao mirovati, pa evo pišem kod Huse i Amira. Žao mi je da ne mogu pisati o našem kraju. Daleko sam. Pišem o nekim stvarima iz Krajine. Želim time da istaknem da postoje dijelovi BiH koji se razvijaju, koji čuvaju i unapređuju BiH.
Ono što moram reći, to je: PISANJE MI JE ZADOVOLJSTVO. PIŠEM LAHKO, JER OTVORIM DUŠU I GOTOVO.
Znam da sam pretjerao, ali se nadam da ne zamjeraš.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
musafir

Broj postova : 31
Registration date : 2008-05-31

KomentarNaslov komentara: Re: BAJRAMSKE RADOSTI   Sun Dec 14, 2008 5:05 am

Mnogi od nas nisu znali koga imamo medu nama,zato me tvoje informacije raduju vise,drago mi je da si uspijo na svom zivotnom putu.
Obicno rijetko ljudi dostignu kraj svojih planova u zivotu,za naseg profesora Sulejmana mozemo reci da je u samom vrhu svoga naucnog puta.
Pomenucu samo ovaj text:Ovo je bijo dogadaj koji je prikazao mnogo toga,kada bih se pisalo neznam kolika bi se knjiga mogla napisati,tvoje slike
su to sve svele na jedan mali prostor i to nije sve,slike su tako jasno pokazale nase obicaje,kulturu,vjeru i svasta jos da obican covjek nezna postaviti pitanje.
Sto je svakako zakljucak posjetioca ovom textu da je maximalno autor uspijo.

Ako nam bude sudeno,da obidemo neka mjesta oko Srebrenice,pocev od Luke,Klotivca gdje ima stari grad od yehinje o kojem ja neznam malo ali pronacicemo dole ljude
svakako da bi taj put bijo zanimljiv i upamcen.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
sulejman

KomentarNaslov komentara: BAJRAMSKE RADOSTI   Sun Dec 14, 2008 11:04 am

Selam, Ilijasu!
Vidim da si odmah odgovorio, pa hajde da i ja napišem još nekoliko riječi.
Osnovno pitanje je: ZAŠTO PIŠEM?
Odovor je jednostavan: MI BOŠNJACI SMO TRENUTNO NA PREKRETNICI. MOŽEMO POSTATI BEZNAČAJNI NA OVIM PROSTORIMA, I TO JE PUT U POSTEPENI NESTANAK.
Ako bi se to desilo, bila bi odgovorna naša generacija. Ubijeđen sam da možemo mnogo uraditi, da možemo opstati, da možemo biti značajni koliko i naši susjedi, sa kojima nam je sudbina odredila da živimo. To pokazuje i naša istorija, a pokazuju to i događanja čiji smo mi bili svjedoci i učesnici. Neću sada o istoriji, biće valjda prilike da se i o tome propgovori argumentovano. Zadržaću se samo na uzroku i posljedicama minulog rata.
Ovaj rat je imao za cilj uklanjanje Bošnjaka. Nismo istrijebljeni zahvaljujući našem otporu. Protjerani smo sa svih onih prostora gdje nismo bili kadri pružiti dovoljno jak otpor. To je vidljivo sada. Iz Istočne Bosne Bošnjaci su protjerani. Nastoji se na sve načine spriječiti njihov povratak. Toga bi, valjda, trebali sada biti svjesni svi Bošnjaci. Tako će ostati ako se ne budemo svi dovoljno borili da se to ne desi. Imamo za to dovoljno snage i inetelektualne i fizičke. Najbitnije je da se Bošnjaci povežu, da komuniciraju, da akcije budu osmišljene.
Da je to tako, navešću primjer svog sela. U Gođenje su se vratili starci. Oni su spriječili da se selo zatre. Isljeni, ili kako se to danas voli reći dijaspora, je to znala cijeniti. Iako mnogi Gođenjci u tuđem svijetu nisu bili obezbijedili ni najosnovnije uslove za život dali su svoj doprinos. Svojim novcem su obnovili porušenu džamiju. Danas je gođenjska džamija ljepša nego što je bila. Ako su Gođenjci to mogli uraditi, zašto ne bi mogli uraditi i mnogo toga drugoga. Zato vjerujem u naše ljude. Zato vjerujem u sebe. Postepeno se kod nas vraća samopuzdanje. To treba njegovati, to treba pospješivati, poticati. Uvijek jedan uspjeh potiče drugi i tako redom. Kada bi svaki od nas samo mali dio svojih sposobnosti usmjerio na neke zajedničke stvari, mi bi mogli uraditi dovoljno da se kao narod spasimo, da opstanemo. Na tome treba raditi. I tu je odgovor, zašto pišem. Pišem da bih dao svoj doprinos našem povezivanju. Da nije bilo rata, da nije bilo našeg stradanja, meni nikada ne bi palo na pamet da pišem. Radio bih nešto drugo za zadovoljenje svojih samo ličnih potreba.
Eto, Ilijasu, ja se napričah. Volio bih da čujem tvoje mišljenje o tome.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: BAJRAMSKE RADOSTI   Today at 7:32 pm

Na vrh Go down

BAJRAMSKE RADOSTI
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1