PURTICI

Z E P A

PortalPortal  HomeHome  GalleryGallery  CalendarCalendar  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Povratnici

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
sulejman

Broj postova : 81
Registration date : 2008-07-27

KomentarNaslov komentara: Povratnici   Fri Apr 24, 2009 10:26 am

HODZIC HAZIM I VEZIRA

Hazim je rođen i odrastao u Trsti kod Purtica. Kada je dovoljno odrastao i opasao se snagom krenuo je u svijet u potragu za boljim zivotom. Otisao je, zasnovao porodicu i napravio kucu u Sarajevu.
Iako je fizicki odvojen od rodnog mjesta, u mislima je uvijek bio tamo. Nije to krio. Napravio je vikendicu. Spaljena je prethodnom ratu. Ponovo je obnavlja.
U nastavku pogledajte videozapis i slike:

Hazim sa suprugom Vezirom sam obnavlja porusenu vikendicu. Penzioner je pa ima dovoljno vremena. Ima dovoljno i iskustva, jer su nasi ljudi mnoge poslove oko izgradnje naucili u svijetu praveći kuce.

Pokazuje Hazim alat za rad i veli:

- Posao mi sada nije obaveza i opterecenje. To mi je veliko zadovoljstvo. Radim kada hocu, kako hocu i koliko hocu.

Hazim uvijek nesto planira, projektuje. Obajsnjavao je kako je zamislio da gradi cumez. Naravno, uz dosta sale i dosjetki.

Vezira ima svoje poslove. Po potrebi pomaze i Hazimu. Da nesto pridrzi, da nesto prinese.

Navrate Veziri i njene kone. Uz čuvanje ovaca, moze se dosta popricati, druziti.

Provesce Hazim i Vezira ljeto ovdje uz odmor i lagani rad. Kada dodje zima povuci ce se u Sarajevo da tamo prezime, pa onda na proljece opet ovdje i tako do ...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Povratnici
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1